Peldošā vai pielīmētā parketa grīda

Parketa grīdas ir populāra un eleganta izvēle jebkuram mājoklim, taču, plānojot to uzstādīšanu, svarīgi pieņemt lēmumu par uzstādīšanas metodi. Divas galvenās metodes ir peldošā un pielīmētā parketa grīda. Abām metodēm ir savas priekšrocības un trūkumi, kas ietekmē grīdas seguma funkcionalitāti, ilgmūžību un uzstādīšanas procesu. Šeit ir detalizēts salīdzinājums, lai palīdzētu izdarīt pareizo izvēli.

Peldošā parketa grīda

Peldošā parketa grīda ir populāra tās pieejamības un vienkāršības dēļ, taču šī metode nāk ar savām īpašībām un izaicinājumiem. Tai ir raksturīgas problēmas, piemēram, stabilitātes trūkums, trokšņi un pielāgošanās ierobežojumi dažādām telpas prasībām. Šīs problēmas īpaši izceļas, ja pamatne nav pietiekami izlīdzināta vai trūkst atbilstošu profilu pārejās starp telpām. Lai šīs problēmas novērstu, ir svarīgi ievērot precīzas uzstādīšanas prasības.

Priekšrocības:

  1. Viegla uzstādīšana: Peldošā parketa grīda tiek uzstādīta bez līmēšanas pie pamatnes, izmantojot klik sistēmas, kas padara to ātru un vienkāršu.

  2. Elastība: Šī metode nodrošina grīdas seguma elastību, jo tas nav tieši piestiprināts pie pamatnes.

  3. Izmaksu efektivitāte: Uzstādīšana ir salīdzināmi lētāka, jo nav jāiegādājas līme un process ir mazāk darbietilpīgs.

  4. Demontāžas iespējas: Peldošā parketa grīdas var viegli demontēt un pārvietot citur, ja tas ir nepieciešams.

  5. Grīdas atjaunošana: Peldošās grīdas atsevišķos gadījumos var viegli nomainīt vai labot, īpaši, ja bojājums ir lokāls.

Trūkumi:

  1. Mazāka stabilitāte: Peldošā grīda var radīt troksni vai kustēties, ja pamatne nav ideāli izlīdzināta. Čīkstēšana ir neatliekama šīs metodes sastāvdaļa, ko pastiprina nelīdzenumi vai lokāli defekti grīdas pamatnē. Īpaši jutīgas ir šauras pārejas telpas, kurās grīdas jāklāj gareniski, pretējā gadījumā tās var pacelties augšā. Nelīdzena pamatne, kopā ar sliktu uzstādīšanu, pastiprina šīs problēmas.

  2. Siltuma un mitruma izmaiņas: Temperatūras un mitruma svārstības izraisa peldošās grīdas vieglāku deformāciju un čīkstēšanu.

  3. Sliktāka siltumvadītspēja: Peldošai grīdai ir sliktāka siltumvadītspēja silto grīdu gadījumā, jo zem grīdas veidojas gaisa šķirkārta. Šī iemesla dēļ īpaša uzmanība jāpievērš apakšklāja izvēlei, lai nodrošinātu labāku siltuma pārvadi un samazinātu gaisa spraugu ietekmi.

  4. Mazāka izturība: Peldošā metode parasti nav tik izturīga kā pielīmētā grīda ilgtermiņā. Turklāt svarīgi ievērot gala savienojumu nobīdi, kas jāveic 30–40 cm attālumā, lai grīda būtu stabila. Ja savienojumi netiek pareizi nobīdīti vai tiek uzklāti bez nobīdes, grīda var būt nelīdzena un kustēties pie slodzes.

  5. Telpu dalīšana ar profiliem: Peldoša grīda jādala ar profiliem pie katras telpas robežas un vietās, kur ieklāšanas virziens mainās, piemēram, šaurās koridoru pārejās. Pretējā gadījumā grīda var cilāties un čīkstēt.

  6. Grīdas slīpēšana: Peldošo grīdu parasti nevar pilnvērtīgi slīpēt, kas ierobežo tās atjaunošanas iespējas ilgtermiņā.

Izvēloties starp abām metodēm, jāņem vērā arī uzstādīšanas detaļas, jo tās tieši ietekmē grīdas ilgmūžību un lietošanas ērtumu. Peldošās grīdas uzstādīšanā svarīgi nodrošināt gala savienojumu nobīdes vidēji 30–40 cm, kas samazina šūpošanos un nestabilitāti. Ja šie savienojumi netiek pareizi izveidoti, grīda kļūst nelīdzena un var radīt čīkstošas skaņas, kas ir viena no visbiežākajām klientu sūdzībām. Turklāt peldošā grīda jādala ar profiliem pie katras telpas robežas un vietās, kur ieklāšanas virziens mainās, piemēram, šaurās koridoru pārejās. Pretējā gadījumā grīda var pacelties augšā vai kļūt nestabila, jo dēļiem nepietiek gala savienojumu, lai izlīdzinātu iespējamo izlieci.

Pielīmētā parketa grīda

Pielīmētā parketa grīda piedāvā izcilu stabilitāti un izturību, padarot to par ideālu izvēli ilgtermiņa risinājumiem un prasīgām situācijām, piemēram, siltajām grīdām. Šī metode ir īpaši piemērota tiem, kas prioritizē ilgtspējību un vienmērīgu grīdas virsmu.

Priekšrocības:

  1. Augsta stabilitāte: Pielīmēta grīda ir stingri piestiprināta pie pamatnes, kas novērš grīdas kustības un nodrošina vienmērīgu virsmu. Šī metode īpaši piemērota lielām telpām vai vietām, kur nepieciešams minimāls troksnis, piemēram, guļamistabās.

  2. Samazināts troksnis: Pateicoties stingrai saiknei ar pamatni, šī metode nodrošina klusāku lietošanas pieredzi.

  3. Labāka siltuma vadība: Pielīmēta grīda efektīvāk nodod siltumu, padarot to ideālu siltajām grīdām. Līmes saķere palīdz saglabāt optimālu siltuma izplatīšanos un novērš grīdas seguma deformācijas.

  4. Izturība: Pielīmētā metode nodrošina ilgstošu un izturīgu grīdas segumu.

  5. Grīdas slīpēšana: Pielīmētā grīda ļauj veikt atkārtotu slīpēšanu, padarot to par labu izvēli ilgtermiņa uzturēšanai un vizuālās kvalitātes saglabāšanai.

Trūkumi:

  1. Dārgāka uzstādīšana: Nepieciešama līme un profesionāla pieeja, kas palielina izmaksas.

  2. Darba sarežģītība: Uzstādīšanas process ir laikietilpīgs un prasa lielāku precizitāti.

  3. Pastāvīgs risinājums: Pielīmētu grīdu ir grūtāk demontēt, ja ir nepieciešamas izmaiņas.

  4. Sliktāka triecienskaņas izolācija: Pielīmētā grīda efektīvi nodrošina telpas skaņas komfortu, bet visas trieciena skaņas tiek nodotas caur pārsegumu uz zemākiem stāviem. Piemēram, 1. stāvā var labāk dzirdēt 2.stāvā. Šo problēmu var risināt, izmantojot papildu skaņas izolācijas slāni, piemēram, korķi, zem parketa. Tas ir dārgāks process līmes dubultizmaksu dēļ, taču tas nodrošina augstākā līmeņa akustisko komfortu. 

Pielīmētās grīdas gadījumā svarīga ir precīza līmes uzklāšana un perfekti izlīdzināta pamatne. Līme nodrošina stingru saikni ar pamatni, kas palīdz novērst jebkādu kustību vai deformāciju. Precīza izvēle starp abām metodēm nodrošinās skaistu, stabilu un funkcionālu grīdas segumu, kas kalpos gadiem ilgi.

Kā izvēlēties pareizo metodi?

Abas metodes piedāvā unikālas priekšrocības un izaicinājumus, tādēļ izvēle ir atkarīga no telpas funkcijas, budžeta un individuālajām prasībām. Papildus jāņem vērā tādi faktori kā trokšņa līmenis, apkures sistēmas īpatnības un grīdas kopšanas ērtums.

Izvēloties starp peldošo un pielīmēto parketa grīdu, svarīgi ņemt vērā telpas specifiku, budžetu un personīgās prasības:

  • Ja vēlaties ātru un ekonomisku risinājumu vai plānojat grīdas demontēšanu, peldošā grīda ir laba izvēle.

  • Ja prioritāte ir ilgtspējība, stabilitāte un klusums, ieteicams izvēlēties pielīmētu parketa grīdu.

Ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par mūsu piedāvājumiem vai vēlaties konsultēties ar speciālistiem, zvaniet uz +371 27070040, rakstiet uz salons@metroks.lv, vai apmeklējiet mūsu salonu Brīvības gatvē 323, Rīgā. Lai iegūtu vairāk iedvesmas un aktuālu informāciju, sekojiet mums arī Facebook un Instagram. Mēs priecāsimies palīdzēt!

Lamināts
Parkets
Vinils

Iļja Obuhovskis

Apakšklāji laminātiem, viniliem un parketiem

Parkets

Iļja Obuhovskis

Parketa eļļas izvēle: 1-komponentu vai 2-komponentu

Parkets

Iļja Obuhovskis

Parkets siltām grīdām

Flīzes

Iļja Obuhovskis

Flīžu daudzuma aprēķins: precizitāte, plānošana un rezerves nozīme

Keramikas flīzes ir lielisks risinājums gan iekšējai, gan ārējai apdarei. METROKS salons piedāvā plašu flīžu klāstu, tostarp flīzes virtuvēm, vannas istabām un dzīvojamām telpām. Izturīgas keramikas granīta grīdas flīzes un keramikas sienas flīzes nodrošina praktiskumu un vieglu apkopi, padarot tās piemērotas bieži lietojamām vietām. Āra flīzes no klinkera vai akmens masas ir piemērotas kāpnēm, terasēm un dārza celiņiem. Neslīdošas un pret laikapstākļiem izturīgas flīzes nodrošina drošību un izturību. Mēs piedāvājam betona flīzes mūsdienīgam izskatam, akmens izskata flīzes dabīgam izskatam, marmora flīzes elegancei un koka izskata flīzes siltumam un mājīgumam. Pieejami dažādos izmēros, piemēram, 60x60, 60x120 un 30x60, kā arī dažādu formu flīzes - kvadrātveida, taisnstūrveida un sešstūra formas - nodrošina dažādas dizaina iespējas katrai gaumei un vajadzībām.

VairākMazāk