Parkets siltām grīdām

Parkets ir elegants un funkcionāls grīdas seguma risinājums, kas bieži tiek izvēlēts arī telpām ar siltajām grīdām. Tomēr parketa uzstādīšana uz siltajām grīdām prasa īpašu uzmanību un zināšanas, lai nodrošinātu gan materiāla ilgmūžību, gan optimālu siltuma vadītspēju. Šajā rakstā aplūkosim būtiskākos aspektus un sniegsim ieteikumus, kā pareizi izvēlēties un uzstādīt parketu siltajām grīdām.

Vai parkets ir piemērots siltajām grīdām?

Parkets ir piemērots siltajām grīdām, un, lai gan nav atsevišķa īpašā parketa, kas būtu domāts tikai vai tieši siltām grīdām, visi parketa veidi var būt piemēroti, ja tiek ievēroti atbilstoši nosacījumi. Jāņem vērā šādi faktori:

  1. Siltuma vadītspēja: Parketa biezumam un materiālam jānodrošina laba siltuma caurlaidība. Parasti piemērots biezums ir 9–14 mm, jo pārāk biezs parkets var samazināt siltuma efektivitāti. Lai parketa un apakšklāja siltumpretestība būtu atbilstoša, kopējā vērtība nedrīkst pārsniegt 0.15 m²K/W. Piemēram, 10 mm biezam ozola dēlim siltumpretestība ir aptuveni 0.06–0.08 m²K/W, savukārt 14 mm dēlim tā sasniedz 0.10–0.12 m²K/W. Šīs vērtības nodrošina, ka parketa segums ar šādiem parametriem ir piemērots siltajām grīdām, ievērojot kopējās siltumpretestības ierobežojumus.

  2. Koksnes veids: Dažas koksnes sugas, piemēram, ozols vai oša koksne, ir stabilākas un mazāk pakļautas deformācijai, padarot tās labāk piemērotas siltajām grīdām.

  3. Slāņveida konstrukcija: Divslāņu un trīsslāņu parketi ir īpaši piemēroti siltajām grīdām, jo to slāņi tiek salīmēti dažādos virzienos. Šāda konstrukcija nodrošina augstu stabilitāti un ievērojami mazina deformācijas risku, padarot šos parketa veidus ideāli piemērotus temperatūras un mitruma svārstībām.

  4. Siltās grīdas veidi: Siltajām grīdām jābūt ūdens sistēmai, jo elektriskās siltās grīdas uzsilst pārāk ātri un pārāk stipri, kas var radīt bojājumus parketam.

Uzstādīšanas metodes

Parketa uzstādīšana uz siltajām grīdām var tikt veikta divos veidos: peldošā uzstādīšana vai līmēšana. Katram no tiem ir savi plusi un mīnusi:

Peldošā uzstādīšana:

Priekšrocības:

  1. Viegla un ātra uzstādīšana, kas neprasa īpašas tehniskās zināšanas vai instrumentus.

  2. Iespēja viegli demontēt un atkārtoti uzstādīt parketu, kas ir īpaši noderīgi īres īpašumos vai renovācijas laikā.

Trūkumi:

  1. Mazāka siltuma vadītspēja, jo starp grīdu un pamatni var veidoties gaisa sprauga, kas samazina siltuma efektivitāti.

  2. Palielināta čīkstēšana un brīvāka kustība, kas var rasties mikroklimata izmaiņu dēļ, īpaši, ja pamatne nav ideāli izlīdzināta.

  3. Nepieciešamība izmantot piemērotu apakšklāju, lai samazinātu siltumpretestību un nodrošinātu stabilitāti.

Līmēšana pie pamatnes:

Priekšrocības:

  1. Nodrošina labāku siltuma pārvadi, jo nav gaisa spraugas starp parketu un pamatni.

  2. Palielina grīdas stabilitāti, samazinot iespēju parketam kustēties vai čīkstēt.

  3. Uzlabo akustiku telpā, jo parkets cieši pieguļ pamatnei.

  4. Ilgtermiņa risinājums, kas nodrošina augstu izturību pret ikdienas nolietojumu.

Trūkumi:

  1. Sarežģītāks uzstādīšanas process, kam bieži nepieciešama kvalificēta speciālista palīdzība.

  2. Augstākas izmaksas, jo nepieciešama gan līme, gan profesionāls darbs.

  3. Grūtāka grīdas demontāža vai remonts salīdzinājumā ar peldošo uzstādīšanu.

  4. Nepieciešama grīdas pamatnes nestspējas un tīrības pārbaude, lai nodrošinātu pietiekamu adhēziju ar līmi. Ja šie apstākļi netiek ievēroti, pastāv risks, ka ekspluatācijas laikā parkets var atrauties kopā ar estrich pamatni.

Mitruma un temperatūras kontrole

Mitrums un temperatūra ir kritiski svarīgi faktori, kas ietekmē parketa ilgmūžību uz siltajām grīdām:

  1. Grīdas sildīšanas protokols: Pirms parketa ieklāšanas ir nepieciešams ievērot grīdas sildīšanas protokolu, lai nodrošinātu, ka pamatne ir pilnībā izžuvusi un siltumapgādes sistēma darbojas pareizi. Sildīšanas protokols parasti ietver temperatūras pakāpenisku paaugstināšanu un pazemināšanu noteiktā periodā, lai novērstu strauju mitruma iztvaikošanu un iespējamu pamatnes bojājumu.

  2. Mitruma līmenis: Nodrošiniet, ka grīdas pamatne ir pilnībā sausa pirms uzstādīšanas. Pamatnes mitruma saturs nedrīkst pārsniegt 1.8% CM siltajām grīdām. Turklāt īpaši svarīgi ir uzturēt gaisa mitrumu telpā vienā līmenī robežās no 40% līdz 60%, lai izvairītos no parketa bojājumiem. Nepastāvīgs mitruma līmenis, piemēram, pārāk sauss gaiss ziemā vai pārmērīgs mitrums vasarā, var izraisīt grīdas čīkstēšanu, plaisāšanu vai zaru pildījumu izkrišanu.

  3. Temperatūras svārstības: Maksimālā pieļaujamā temperatūra uz grīdas virsmas ir 27°C, un temperatūras regulācija nedrīkst pārsniegt 1°C dienā, lai novērstu bojājumus un nodrošinātu parketa ilgmūžību.

  4. Pamatnes pārbaudes protokols: Pirms uzstādīšanas jāveic pamatnes mitruma un temperatūras pārbaudes, kā arī jāfiksē dati pamatnes pārbaudes protokolā. Šis dokuments kalpo kā pierādījums, ka visi uzstādīšanas priekšnosacījumi ir ievēroti un pamatne ir piemērota parketa uzklāšanai.

Apakšklājs parketam uz siltajām grīdām

Izvēloties apakšklāju tieši peldošai grīdai, ir īpaši svarīgi nodrošināt siltuma vadītspēju, trieciena skaņas izolāciju un stabilitāti. Peldošajām grīdām piemēroti apakšklāji palīdz samazināt grīdas kustību un čīkstēšanu, vienlaikus saglabājot optimālu siltuma pārvadi. Apakšklāji, kas paredzēti siltajām grīdām, būtiski atšķiras pēc to siltuma pretestības un piemērotības konkrētiem grīdas segumiem. Daži no piemērotākajiem risinājumiem no Arbiton klāsta:

  • Arbiton Multiprotec Vinyl Click: Speciāli izstrādāts vinila, lamināta un parketa grīdām ar ļoti zemu siltuma pretestību, ideāli piemērots siltajām grīdām. Biezums: 1.4 mm, siltuma pretestība: 0.008 m²K/W, trieciena skaņas samazinājums: 16 dB.

  • Arbiton Multiprotec 1000: Universāls apakšklājs ar zemu siltuma pretestību (0.006 m²K/W), biezums: 1.5 mm, trieciena skaņas samazinājums: 16 dB. Lieliski piemērots parketam un laminātam.

  • Arbiton M-Base Glue: Šis apakšklājs ir piemērots līmētam parketam ar paaugstinātām skaņas izolācijas prasībām. Biezums: 2.1 mm, siltuma pretestība: 0.01 m²K/W, trieciena skaņas samazinājums: 17 dB. Nodrošina izcilu adhēziju, stabilitāti un ievērojamu skaņas izolāciju.

  • Arbiton Optima Thermo Aquastop: Piemērots lamināta un parketa grīdām. Biezums: 1.5 mm, siltuma pretestība: 0.03 m²K/W, trieciena skaņas samazinājums: 18 dB. Ideāls risinājums siltajām grīdām ar papildu mitruma aizsardzību.

Šie risinājumi nodrošina ne tikai siltuma komfortu, bet arī akustisko ērtību un stabilitāti parketa un lamināta grīdām.

Secinājums

Parketa uzstādīšana uz siltajām grīdām ir tehniski iespējama un estētiski pievilcīga izvēle, ja tiek ievērotas pareizās metodes un izmantoti piemēroti materiāli. Izvēloties pareizo parketa veidu, apstrādi un uzstādīšanas metodi, jūs varat nodrošināt gan siltuma komfortu, gan grīdas ilgmūžību.

Ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par mūsu piedāvājumiem vai vēlaties konsultēties ar speciālistiem, zvaniet uz +371 27070040, rakstiet uz salons@metroks.lv, vai apmeklējiet mūsu salonu Brīvības gatvē 323, Rīgā. Lai iegūtu vairāk iedvesmas un aktuālu informāciju, sekojiet mums arī Facebook un Instagram. Mēs priecāsimies palīdzēt!

Vinils

Iļja Obuhovskis

Pamatnes sagatavošana vinila flīžu pielīmēšanai

Parkets

Iļja Obuhovskis

Peldošā vai pielīmētā parketa grīda

Parkets

Igors Obuhovskis

Jaunākās Tendences un Inovācijas 2024. gadā

Lamināts
Parkets
Vinils

Iļja Obuhovskis

Apakšklāji laminātiem, viniliem un parketiem

Parkets ir populāra un estētiski pievilcīga izvēle, kas labi sader ar siltajām grīdām, ja ievērojat konkrētas prasības. Izvēloties parketu, pievērsiet uzmanību tā biezumam (parasti 9–14 mm), jo tas ietekmē siltuma vadītspēju. Ozols un osis ir vispiemērotākās koksnes sugas stabilitātei. Divslāņu un trīsslāņu parketi ir īpaši ieteicami, jo tie mazina deformācijas risku temperatūras un mitruma svārstību dēļ.

Uzstādīšana var tikt veikta peldošā metodē vai ar līmēšanu. Peldošā metode ir ātrāka un lētāka, bet mazāk efektīva siltuma vadīšanā. Līmēšana pie pamatnes nodrošina labāku siltuma pārvadi, grīdas stabilitāti un samazina čīkstēšanu, tomēr prasa rūpīgu sagatavošanu un profesionālu darbu.

Svarīgi ir arī ievērot mitruma un temperatūras kontroli: pamatnes mitrumam jābūt zem 1.8% CM, un maksimālā grīdas temperatūra nedrīkst pārsniegt 27 °C. Pirms uzstādīšanas iesakām ievērot grīdas sildīšanas protokolu, lai izvairītos no pamatnes bojājumiem un nodrošinātu optimālu rezultātu.

Lai sasniegtu maksimālu efektivitāti, izvēlieties piemērotu apakšklāju, piemēram, Arbiton Multiprotec Vinyl Click vai Arbiton Multiprotec 1000. Šie risinājumi nodrošina zemu siltuma pretestību, labu trieciena skaņas izolāciju un optimālu siltuma pārvadi.

Parkets uz siltajām grīdām ir ne tikai iespējams, bet arī ilgtermiņā funkcionāls un pievilcīgs risinājums, ja tiek ievērotas visas tehniskās prasības un izvēlēti kvalitatīvi materiāli. Konsultējieties ar mūsu speciālistiem, lai izvēlētos piemērotāko risinājumu savam projektam.

VairākMazāk